Co podarować dziecku w prezencie świątecznym? Kilka naszych rad i wskazówek

Już niedługo będą ostatnie chwile na zakup prezentów świątecznych, więc jeżeli wciąż się zastanawiamy nad wyjątkowym pomysłem, to może pomocne okażą się nasze rady i wskazówki. Może to dzięki nim zostaną spełnione skryte marzenia dzieci?

Zabawki, książki, klocki – co wybrać?

Wiele rodziców postrzega grudzień jako jeden z najbardziej stresujących miesięcy w roku. Przygotowania do świąt, a szczególnie wybór prezentów świątecznych dla dzieci może być trudny, szczególnie gdy chcemy podarować swoim pociechom wyjątkowy upominek, który szybko się nie znudzi. W związku z tym pojawiają się takie pytania jak: kolejny samochód a może tym razem klocki? Lalka a może jednak książka? A może dla starszych dzieci coś z elektroniki? Dlatego, jeżeli jeszcze nie mamy pomysłu na prezent, który szybko nie zostanie odłożony w kąt lub na półkę i jednocześnie będzie trafionym upominkiem, to należy przede wszystkim uwzględnić zainteresowania dziecka.

Warto zadać sobie pytanie: co interesuje moje dziecko?

Jak już wyżej wspomniano, warto zadać sobie pytanie o zainteresowania dziecka. Nie zawsze dzieci marzą o zabawkach reklamowanych w telewizji, które swoją ceną mogą przerazić rodziców, a często po krótkim czasie lądują zapomniane w kącie. W związku z tym wybór prezentu zgodny z pasją i zainteresowaniami dziecka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli syn lub córka uwielbiają grać na komputerze lub na konsoli np. w Minecrafta i należą do wielkich fanów tej gry, to dobrym pomysłem jest podarowanie prezentu o tej tematyce. Gadżety minecraftowe mogą być dobrym pomysłem, ale warto podarować upominek, z którym będą wiązać się wspaniałe wspomnienia i przy tym łączy ze sobą przyjemne z pożytecznym.

Warsztaty programowania z Minecraftem

Programowanie z Minecraftem – edukacja poprzez grę

Programowanie w Minecraft dla dzieci to świetne rozwiązanie, gdy szukamy pomysłu na wyjątkowy świąteczny prezent. Nauka programowania w ramach całorocznych zajęć z programowania dla dzieci, czy też poprzez warsztaty programowania pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności programistycznych, matematycznych oraz analitycznych. Młodsi uczestnicy mogą nabyć podstawy programowania dla dzieci poprzez zabawę z programowaniem, a więc w postaci rozwiązywania prostszych misji i zadań w grze Minecraft, a starsze dzieciaki  zmierzą się z trudniejszymi wyzwaniami np. opartymi o sztuczną inteligencję.

Co ważne, to dzięki uczestniczeniu w zajęciach całorocznych lub też w warsztatach minecraftowych, dzieci i młodzież uczą się także współpracy grupowej w kwestii rozwiązywania problemów, wymagających logicznego i analitycznego myślenia. A jednocześnie kształcą w sobie umiejętności społeczne w obszarze budowania relacji z innymi. Dlatego nauka kodowania dla dzieci w Minecraft jest doskonałym pomysłem na świąteczny prezent dla małych i większych fanów tej gry.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Jeżeli zdecydujemy się na wybór warsztatów lub udziału dziecka w całorocznym kursie programowania dla dzieci, to należy pamiętać o ważnych kwestiach. Po pierwsze warto zapoznać się z opiniami o danej szkole programowania i wybrać tę, która wyróżnia się wysoką jakością oferty edukacyjnej. Ta najlepsza szkoła programowania oferuje zajęcia z programowania dla dzieci dostosowane do wieku i poziomu umiejętności uczestników. Ponadto, tak jak nasza firma mindCloud w Siedlcach powinna również mieć dobry kontakt z rodzicami dziecka i odpowiadać na ich pytania. Ważne jest także to, aby podczas zajęć każde dziecko czuło się jak najlepiej. Dzięki temu programowanie w świecie Minecraft może być wspaniałą  edukacyjną przygodą, która zaczęła się od rozpakowania przez dziecko prezentu świątecznego.

W związku z tym zachęcamy do rezerwacji miejsca w warsztatach programowania Minecraft, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci!

PolishUkrainian