Dlaczego Minecraft? Szkoła programowanie dla dzieci MindCloud wie, co dobre!

Minecraft jest świetną okazją do nauki podstaw programowania od najmłodszych lat. Zajęcia dla dzieci Siedlce to nie tylko programowanie z Minecraftem, ale też niezapomniane urodziny. Zobacz, jak ciekawie dzieci mogą spędzać czas. Nauka przez zabawę w szkole programowania dla dzieci Mindcould Siedlce

Minecraft jest złotym środkiem, który spaja dziecięcą motywację z potencjałem edukacyjnym. Minecraft może być wspaniałym ćwiczeniem poznawczym dla dzieci. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki szybko się w nią angażują. Gra nie jest tylko rozrywką. To intelektualne wyzwanie dla umysłu i narzędzie, które uczy umiejętności budowania produktów technologicznych. Jak to możliwe? Przecież to tylko budowanie zamków i przenoszenie klocków? Tyle widzą Ci, którzy sami nie mieli okazji spróbować przetrwać w świecie Minecrafta, a gra jest świetną platformą dla całej rodziny. Naszym celem jest pokazanie, że Minecraft to o wiele więcej niż zabawa. Czego więc uczymy na zajęciach? Jak wykorzystujemy Minecrafta to nauki programowania? Przekonajcie się, czytając dalej.

Programowanie z Minecraftem

Minecraft pomaga w nauce podstaw programowania od najmłodszych lat, tworzenie unikalnej gry pozwala dziecku myśleć w 3D, organizować i zarządzać swoim dobytkiem. Grę Minecraft można nazwać alternatywnym narzędziem edukacyjnym przeznaczonym do rozwijania twórczego potencjału dziecka, bo za pomocą przestrzeni wirtualnej i świata wyobraźni uczy przewidywania konsekwencji, naprawiania błędów, cierpliwości, logicznego myślenia i wielu innych przydatnych w życiu umiejętności.

Programowanie z Minecraftem to także sposób na kształtowanie kompetencji cyfrowych dzieci, tak niezbędnych w obecnych i przyszłych czasach. Programowanie jest nie tylko narzędziem, ale też językiem przyszłości. Więcej pisaliśmy o tym w artykułach:

programowanie z Minecraftem

Gra w wersji na komputer posiada specjalny mody do programowania. Dzięki temu dzieci mogą w prosty sposób uczyć się języków programistycznych i niemal od razy obserwować efekty swojej pracy. Minecraft jest grą bezpieczną, wolną od brutalnych scen i neutralną. Nie wyobrażamy sobie lepszego narzędzia do nauki programowania dla dzieci, dlatego nieustannie szkolimy się i dbamy o to, aby nasze zajęcia dla dzieci z programowaniem z Minecraftem były ciekawe i wartościowe. Wybierając program całorocznych zajęć dodatkowych, zyskujecie kompleksowy kurs programowania. Ale zachęcamy także do pojedynczych warsztatów półkolonii z Minecraftem i organizowania niecodziennych, wyjątkowych urodzin w naszej szkole programowania w Siedlcach. Więcej o urodzinach z Minecraftem przeczytasz tutaj.