Informacje przydatne dla Rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia

W związku z dużą ilością dzieci, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach z powodu izolacji swojej klasy, uruchamiamy Zbiorcze odrabianki, na które należy się zapisywać w sekretariacie lub u Trenera prowadzącego zajęcia. Pierwszą uruchamiamy w piątek 10 grudnia od 17:00. W odrabiankach bierze udział do 6 uczniów, z różnych kursów, i uczestniczą w nich tak długo jak będzie to konieczne, zajęcia trwają 90 minut.

Szkoły na zdalnych od 20 grudnia do 10 stycznia, a jak wygląda sytuacja w MindCloud?

U nas nauka odbywać się będzie stacjonarnie, zgodnie z harmonogramem rocznym dostępnym na naszej stronie https://mindcloudsiedlce.pl/harmonogram/ od poniedziałku do 20-ego do środy 22-ego normalnie. Następnie po świętach wznawiamy naukę stacjonarną od poniedziałku 3-ego stycznia, z wyłączeniem święta w czwartek 6 stycznia.

Zbiorcze odrabianki, kiedy?

W związku z dużą ilością dzieci, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach z powodu izolacji swojej klasy, uruchamiamy Zbiorcze odrabianki, na które należy się zapisywać w sekretariacie lub u Trenera prowadzącego zajęcia. Pierwszą uruchamiamy w piątek 10 grudnia od 17:00. W odrabiankach bierze udział do 6 uczniów, z różnych kursów, i uczestniczą w nich tak długo jak będzie to konieczne, zajęcia trwają 90 minut.

Pragniemy objąć jak największą ilość dzieci zajęciami edukacyjnymi i wyrównać wszelkie braki, które powstają. Jeżeli Twoje dziecko obecnie opuściło zajęcia, do końca roku szkolnego pozostało jeszcze tak dużo spotkań, że cały materiał będzie nadrobiony. Planujemy powtarzać Odrabianki zbiorcze cyklicznie w razie potrzeby. Druga planowana Zbiorcza odrabianka będzie w piątek 17 grudnia, to będzie ostatnia przed przerwą świąteczną.

Podczas izolacji, co robić?

Dzieci, które są w trakcie izolacji, nie zostaną pozostawione same. Uruchomiliśmy platformę komunikacyjną DISCORD – informacje jak ją używać znajdują się na naszej stronie https://mindcloudsiedlce.pl/discord/. Podczas izolacji, dzieci mogą komunikować się z trenerami i otrzymywać zadania do wykonania w domu, rozmawiać z kolegami z klasy w bezpiecznym miejscu, dostępnym tylko dla naszych uczniów i Trenerów. Dodatkowo, dzieci mogą samodzielnie uruchomić środowisko edukacyjne na komputerze w domu, i samodzielnie programować, dzięki instrukcjom zawartym na naszej stronie https://mindcloudsiedlce.pl/jak-programowac-minecraft/ oraz przy wsparciu przez DISCORD.

Po izolacji, co robić?

Należy skontaktować się z sekretariatem lub trenerem prowadzącym i umówić jedną z opcji:

– odrabianki indywidualne 1 do 1, których każdy uczeń posiada 6 spotkań po 20 minut na rok szkolny.

– umówić się na uczestniczenie w zajęciach z inną grupą lub na zbiorczej odrabiance

Mikołajki z Minecraft, drugi termin

Już w tę niedzielę 12-tego grudnia od 10:00 będzie odbywać się drugi termin Mikołajek z Minecraftem, to zabawa trwająca 2.5h. Serdecznie zapraszamy, miejsca na pierwszy termin się wyprzedały, uruchamiamy drugi termin, zakup biletów https://mindcloudsiedlce.pl/sklep/index.php/product/w2-mikolajki-minecraft-warsztaty-11-12-21-g-1000/

Nowe warsztaty niedzielne dla dzieci, super oferta

Przedstawiamy Rodzicom, ofertę 11 nowych warsztatów niedzielnych, ponumerowanych od W3 do W8. W tym roku podzieliliśmy je na dwie grupy.

Dla młodszych dzieci 7-11 lat zabawa Minecraft oraz dla starszych 11-14 lat, te drugie wymagają programowania. Zajęcia dla młodszych zawsze od 10:00, dla starszych od 13:00. Załączamy listę tematów, pełna oferta i opis na stronie https://mindcloudsiedlce.pl/warsztaty/. Terminy podane są w sklepie edukacyjnym, opisy do warsztatów po kliknięciu na ikonce. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu od grudnia do czerwca.

Oferta dzieci 7-11 lat
W3 Witamy na Olimpie!
W4 Jak dosiadać smoka w Minecraft
W5 Lot dookoła świata w 150 minut
W6 Wyścigi samochodowe w Minecraft
W7 Misja odnaleźć nową planetę Ziemia
W8 Dzień dziecka

Oferta dzieci 11-14 lat
W3 Stań się bohaterem swojego kodu!
W4 Poszukiwania króla programistów
W5 Bohaterska wyprawa w głąb mrocznego lochu
W6 Sztuczna inteligencja w praktyce
W7 Epicka walka z kodującym smokiem

Sekretariat

Sekretariat jest czynny od pn-pt w godzinach 15:30 do 18:30, obsługiwany jest przez Panią Elżbietę. Telefon do sekretariatu jest także obierany tylko w godzinach pracy sekretariatu, numer 721195082. Dodatkowo uruchomiliśmy prace sekretariatu w sobotę pierwszą i drugą miesiąca, od 10:15 do 16:15. Na zmianę jest obsługiwany przez Panią Dorotę i Elżbietę. Poza godzinami pracy mogą być trudności w kontaktem telefonicznym. Można do nas pisać e-mail na sekretariat małpka mindcloudsiedlce.pl.

Płatności

Dziś mamy 10 grudnia, mija termin wpłaty 3 raty grudniowej, prosimy o terminowe wpłacanie do 10-ego każdego miesiąca. Typowa wysokość raty to 225 zł cena regularna lub 215 zł cena z rabatem za rodzeństwo. Jeżeli ktoś, nie jest pewien swojej wysokości, może wpłacić wymienione wyżej na konto PKO BP 85102044760000800202778207, a wszelkie nadpłaty będą zaliczane na kolejne miesiące nauki. Informacje pod adresem https://mindcloudsiedlce.pl/konto/

Podsumowania

Po każdych zajęciach, na ostatnie 3 minuty zajęć przewidziane jest podsumowanie. Zapraszamy do przechodzenia i uczestniczenia w podsumowaniach, gdyż to tam można dowiedzieć się czego dziecko się uczyło i wyjaśnić wszelkie problemy związane z materiałem czy pracami domowymi. Na podsumowanie zapraszamy wszystkich rodziców z grupy, dodatkowo każdy rodzic może zostać dłużej i porozmawiać prywatnie z trenerem.

Parkowanie

Uruchomiono dodatkowy parking dla samochodów, dokładnie naprzeciwko naszego budynku, jadąc od strony miasta, należy skręcić w prawo, zaraz przed odkurzaczami Rainbow. Dodatkowo mamy parking za budynkiem, to dziki parking bez kostki. Polecamy tam parkować tylko gdy jest w sucho, wjazd po lewej strony budynku, patrząc od czoła. Dodatkowo, po lewej strony budynku znajduje się zakład produkcyjny, na którego placu można parkować, ale właściciel prosił nas abyśmy nie tarasowali wjazdu do jego posesji. Po lewej jest wjazd na jego podwórko.