Jakie zajęcia dla dzieci wybrać?

Dodatkowe zajęcia dla dzieci to sposób na kreatywnie i mądrze spędzony wolny czas. Jako rodzice chcemy, aby nasze pociechy czerpały z życia, rozwijały swoją ciekawość świata, kształciły się i zdobywały różnorodne doświadczenia. Szkoła programowania Siedlce oferuje ciekawe zajęcia i przyszłościowe kompetencje

Dodatkowe zajęcia dla dzieci to sposób na kreatywnie i mądrze spędzony wolny czas. Jako rodzice chcemy, aby nasze pociechy czerpały z życia, rozwijały swoją ciekawość świata, kształciły się i zdobywały różnorodne doświadczenia. W tym wszystkim pomagają popołudniowe lub weekendowe zajęcia dla dzieci. Jak dobrze zorganizować czas dziecku? Przede wszystkim kierując się jego osobistymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Trudno wyobrazić sobie pełnego energii chłopca, największego fana Lewandowskiego na podwórku, występującego w balecie, prawda? Raczej będzie on chętnym uczestnikiem zajęć sportowych na orliku. Zajęcia z programowania dla dzieci ucieszą więc tych, którzy chętnie rozwiązują zagadki, lubią wyzwania, interesują ich zasady działania różnych mechanizmów, lubią nowe technologie i gry. Jednocześnie nie oznacza to, że nauka programowania to nie są zajęcia dla dzieci nieśmiałych, wrażliwych, rzadziej podejmujących inicjatywę czy niecierpliwych. Wręcz przeciwnie. Przekonajcie się dlaczego.

zajęcia dla dzieci Siedlce

Z naszego doświadczenia, które zdobywamy wspierając dzieci i młodzież w Siedlcach w podboju świata IT💪, wiemy, że na zajęcia programowania najlepiej jest zapisać dziecko około 7 letnie lub starsze. Dla tej grupy wiekowej przygotowujemy świetny całoroczny program oraz pojedyncze warsztaty w naszej szkole programowania Siedlce. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jeżeli zastanawiasz się czy i kiedy zapisać dziecko na naukę programowania lub inne zajęcia dla dzieci, weź pod uwagę:

  • wiek dziecka
  • zainteresowania i predyspozycje
  • umiejętność skupienia uwagi

Warto podkreślić, że w codziennym życiu wybierając dla swojej pociechy odpowiednio kreatywne zajęcia, zabawy i gry stawiamy solidny fundament do nauki programowania w przyszłości np. budowanie murów z klocków według określonej sekwencji kolorystycznej, odwzorowanie schematów, geometryczne rysowanki, układanka Tangram, tory przeszkód i inne. Więcej o tym pisaliśmy na naszym fanpagu na Facebooku oraz w artykule Zabawy, które wspierają rozwój kompetencji programistycznych.

zajęcia dla dzieci Siedlce

Czy zajęcia dla dzieci w szkole programowania MindCloud Siedlce są dobre dla nieśmiałych dzieci?

Niestety wśród rodziców, często panuje przekonanie, że nauka programowania jest dla dzieci starszych, uzdolnionych matematycznie, cierpliwych. Wynika to z braku wiedzy na temat tego, jak prowadzane są zajęcia oraz tego, co wnoszą w życie dziecka. Trzy największe przekonania, z którymi chcemy się dziś rozprawić to:

  • Obawa, że zachęcanie dzieci do spędzania czasu przed ekranem jest niewychowawcze, uczy i utrwala złe nawyki, szkodzi na oczy i postawę ciała. Cóż, żyjemy w czasach, dla których urządzenia mobilne i narzędzia cyfrowe są stałym elementem rzeczywistości, sami spędzamy przed ekranami wiele godzin (nie koniecznie na pracy), a wczesne zrozumienie rzeczywistości cyfrowej może uchronić przed tzw. cyfrowym analfabetyzmem. Proponujemy nie odbierać dzieciom możliwości rozwojowych jakie daje świat cyfrowy, ale towarzyszyć im w tej drodze. Zamiast odwlekać to co nieuniknione, lepiej wprowadzić dzieci w bezpieczny sposób w świat kodowania, gier i Internetu, zapisując je na sprawdzone zajęcia z programowania dla dzieci, jednocześnie dbając o naukę zdrowych nawyków (zdrowy sen, prawidłowa postawa, ćwiczenia, ruch na świeżym powietrzu, limitowany czas spędzany przed ekranem itd.).
  • Strach przed wyzwaniem. Programowanie wciąż wielu osobom kojarzy się z niedostępnym dla przeciętnych śmiertelników światem trudnych nauk ścisłych i owianych tajemnicą zagadnień. Natomiast prawda jest taka, że wysokie umiejętności matematyczne można sobie wyćwiczyć już od dziecka, a efekty programowania otaczają nas każdego dnia (nie sposób ich wymienić, ale dla przykładu: pralka, która sama dobiera właściwy program, ogrzewanie czy zapalanie świateł sterowane aplikacją mobilną, programy do nauki języków obcych, powiadomienia o promocjach w ulubionym sklepie, możliwość rezerwacji hotelu online, o samych komputerach, telefonach, konsolach i innych gadżetach elektronicznych nie wspominając). Dodatkowo wiele zabaw i czynności, które wykonujemy z dziećmi kiedy są małe, często zanim oddamy ich edukację w ręce oświaty (układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek i labiryntów, eksperymenty kuchenne, tory przeszkód dla kulek, układanie sekwencji kolorystycznych np. tworząc łańcuch na choinkę i wiele innych), są naturalnym ćwiczeniem dla mózgu, wspierającym naukę logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, przewidywania itd. Programowanie ma tylko poważną i nieoswojoną jeszcze społecznie nazwę, natomiast to co za nią stoi jest nieodłącznym elementem współczesnego świata, w którym nasze dzieci żyją.
  • Po trzecie programowanie wydaje się pozornie mało atrakcyjne i nudne…według rodziców oczywiście 😉 Dzieci im są młodsze tym więcej posiadają zapału, zaangażowania, ciekawości do poznawania nowych rzeczy i uczenia się. Żal nie wykorzystać tego potencjału! Wiek dziecięcy to najlepszy czas na zaszczepienie bakcyla. Obserwując nasze media społecznościowe oraz stronę, możecie podglądać jak wyglądają nasze zajęcia dla dzieci. Łączymy merytorykę z zabawą, a podczas dłuższych warsztatów (jak zbliżające się ferie) nie tylko pracujemy przed ekranem ale także w ruchu, szczególnie z najmłodszymi grupami. W nauce kodowania u podstaw leży przede wszystkim logika, pomysłowość, wytrwałość i niesamowita, budująca satysfakcja z własnych osiągnięć co bardzo cieszy dzieci, te małe i duże 🙂

Dlaczego warto wybrać zajęcia z programowania dla dzieci?

zajęcia dla dzieci Siedlce

Chcecie lepiej zrozumieć, dlaczego warto uczyć się programowania? Obserwujcie MindCloud Siedlce – szkołę programowania na Facebooku i zaglądajcie regularnie na naszą stronę. Co tydzień, nowy ciekawy artykuł, który pomoże Wam zrozumieć pasje Waszych dzieci!