Zapraszamy na „Pilot” kursu (pojedynczy warsztat) PROGRAMOWANIE micro:bit dla dzieci 8-12 lat! W ramach promocji oferujemy spotkanie dla dzieci, trwające 1,5h.

Co robimy na pierwszych zajęciach?

W trakcie zajęć dzieci poznają budowę micro:bita w klimacie świątecznych zadań. Przy pomocy programowania blokowego stworzą obrazki wyświetlane na diodach kontrolera. Poznają zastosowanie pętli oraz usłyszą historię o świątecznym reniferze. Najbardziej wyczekiwanym momentem jest pierwsza gwiazdka, toteż stworzymy program, który będzie odliczał nam czas do jej pojawienia. Napiszemy list do Świętego Mikołaja i przypomnimy sobie jak powinien wyglądać prawdziwy Gwiazdor. Aby utrzymać klimat prezentów i świąt dzieci stworzą własną animację. Na koniec razem z Micro:bitem zagramy świąteczną melodię, aby z uśmiechem przywitać nadchodzące święta.

Główne zagadnienia kursu jedno semestralnego:

 • programowanie aplikacji
 • konstruowanie i tworzenie własnych projektów elektronika
 • wszelkiego rodzaju czujników ruchowych aż po czujniki dźwięku
 • mikro kontrolery – sterowanie jak w inteligentnym domu
 • koncepcja automatyki i robotyki

Unikalne i rozwijające, półroczne zajęcia z programowania dla dzieci od 8 roku życia. Dzieci będą programować Micro:bity pod doświadczonym okiem trenera podczas cotygodniowych spotkań trwających 2 godziny lekcyjne – 90 minut.

Programowanie Micro:bit dla dzieci 8-12 lat

Wstęp do programowania

Czego uczymy na tym kursie?

W trakcie trwania kursu dzieci nauczą się podstaw elektroniki. Poznają zastosowanie czujników ruchu, obrotu, położenia, ultradźwięków, gestów, światła, systemów wejścia/wyjścia, pętli, warunków, zmiennych, diod RGB, przycisków dotykowych, wyświetlaczy 7-segmentowych i wiele wiele innych! Micro:bit to narzędzie nieograniczonych możliwości.

Wstęp do programowania

Jak uczymy przy pomocy płytek Micro:bit?

W trakcie zajęć dzieci wykonują specjalnie przygotowane zadania przy pomocy „bloczków” programistycznych. Uczymy dzieci konfigurować środowiska oraz tworzyć różnego rodzaju projekty. Oryginalne projekty przygotowane na potrzeby zajęć takie jak inteligentna lampka, odtwarzacz muzyki czy alarm do pokoju, sprawią, że nauka stanie się świetną zabawą!

Żarówka

Jak przebiegają zajęcia z programowania Micro:bitów?

Warsztaty realizujemy w trybie półrocznym. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Każde spotkanie to praca z trenerem oraz z Micro:bitem przy komputerze. Dzieci rozwiązują zadania i zagadki logiczne odkrywając przy tym świat elektroniki połączonej z informatyką. Zadania mają na celu rozwinąć ich kreatywność Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Znak

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Zajęcia z programowania Micro:bita są przeznaczone dla dzieci, które chcą poznać podstawy elektroniki i programowania oraz uwielbiają tworzyć własne konstrukcje. Zapraszamy wszystkich od 8 do 12 roku życia
Zajęcia mają na celu, w przyjazny sposób, nauczyć podstaw elektroniki. Kładziemy nacisk na rozwój myślenia logicznego i abstrakcyjnego. Nie wymagamy znajomości podstaw programowania.


Plan na kurs programowania Micro:bit

Każde dziecko posiadać będzie swój własny zestaw służący do tworzenia projektów oraz programowania kontrolerów. W trakcie zajęć, nad uczestnikami czuwać będzie specjalnie wyszkolona i doświadczona kadra trenerów. Dzieci samodzielnie będą tworzyć schematy w bezpiecznych warunkach. Podczas zajęć kadeci będą dzieleni na grupy, gdzie razem będą rozwiązywać zagadki logiczne. Wspólnie poznają świat elektroniki i programowania. Poniżej przedstawione są tematy kursu, które zostaną zrealizowane w czasie półrocznego kursu Micro:bit:

 • Pierwsze kroki w micro:bicie!
 • Operacje wejścia i wyjścia w micro:bicie.
 • Budujemy obrotowe światła ostrzegawcze
 • Kartka urodzinowa i pierwsza cyfrowa gra
 • Moduł czujnika gestów, pętla w elektronice
 • Mój własny system oświetleń (diody RGB)
 • Czujnik parkowania dla taty
 • Magiczna gra na refleks
 • Czy owoce potrafią wydawać dźwięki?!
 • Zabawa z sensorami, tworzymy projekty
 • Wakacyjne zabawy z micro:bitem!
Nr zajęćData zajęćPłatność
121.01.2022I rata
228.01.2022
318.02.2022II rata
425.02.2022
54.03.2022
611.03.2022III rata
718.03.2022
825.03.2022
91.04.2022
108.04.2022IV rata
1122.04.2022
1229.04.2022
136.05.2022