Minecraft w domu – od czego zacząć programowanie w domu?

Rodzice, którzy zapisują swoje pociechy na zajęcia dla dzieci w naszej szkole programowania dla dzieci w Siedlcach czasami zastanawiają się, jak właściwie kupić grę Minecraft i jak z niej korzystać samodzielnie w domu.

O korzystanie z samej gry dla rozrywki postarają się dzieci, ale my wyjaśniamy gdzie kupić grę, jak ją poprawnie zainstalować oraz przygotować do nauki programowania. Bo to właśnie szerokie możliwości edukacyjne, jakie daje platforma Minecraft jest wyjątkową zaletą gry.

Minecraft w domu – PC czy KONSOLA?

Być może korzystacie w domu z konsoli do gier, a nie tylko PC i zastanawiacie się, na jaką wersję gry się zdecydować? Współne granie przed konsolą to z pewnością atrakcyjna rozrywka, jednak myśląc rozwojowo, zdecydowanie polecamy grę na komputer. Tylko w ten sposób zdobywamy możliwość wykorzystywania Minecrafta do czegoś więcej niż zabawy, a dodatkowo możemy tworzyć własne mody i światy, co dzieci uwielbiają, bo daje im to szansę na wyrażanie swojej kreatywności. W dalszej części tekstu wyjaśniamy, jak krok po kroku zainstalować grę oraz w prosty sposób zmodyfikować ją tak, aby móc programować, ćwiczyć w domu tematy z naszych zajęć i doświadczać w pełni świata kodowania, który jest na wyciągnięcie ręki.

minecraft w domu

🙂Korzystając z gry na PC, Minecraft staje się niekończącą się przygodą, która nigdy się nie znudzi 🙃

GDZIE BEZPIECZNIE KUPIĆ GRĘ ?

To ważne! Zamawiamy grę tylko przez stronę Minecraft.net w wersji Java Edition. Cena gry to koszt około 100 zł. Pamiętajmy, że wyłącznie na PC mamy możliwość instalowania rozszerzeń, nie tylko do zabawy, ale też do nauki programowania. Grę zakupujemy tylko raz i mamy do niej dostęp już na zawsze. W razie zmiany urządzenia wystarczy ponownie zalogować się i pobrać grę według instrukcji.

zajęcia dla dzieci Siedlce

Jak zmodyfikować grę do programowania?

Aby korzystać z Minecrafta, jako platformy do nauki programowania, należy odpowiednio grę zmodyfikować. Przygotowaliśmy w tym celu poradnik krok po kroku, abyście nie mieli wątpliwości i mogli w pełni wykorzystać grę Minecraft.

JAK ZAINSTALOWAĆ GRĘ 👉  https://mindcloudsiedlce.pl/zakup-minecraft/ 

JAK ZMODYFIKOWAĆ GRĘ DO PROGRAMOWANIA 👉 https://mindcloudsiedlce.pl/jak-programowac-minecraft/