Zajęcia dla dzieci z programowania to najlepsza inwestycja w ich przyszłość

Programowanie z Minecraftem i nie tylko. Zajęcia dla dzieci. Siedlce oferują szeroki wybór dodatkowych zajęć dla dzieci, szkoła programowania Mindcloud zaprasza

Kompetencje cyfrowe to obecnie niezbędne umiejętności do funkcjonowania w szkole życiu i pracy. Zajęcia dla dzieci, jakie prowadzimy z programowania mają to na uwadze. Naszą misją jest pokazać, że programowania powinno uczyć się wcześnie, najlepiej już w szkołach. Zależy nam, aby dzieci zadowolone z odkrywania procesów tworzenia gier nabyły innych kompetencji, idących w parze z tworzeniem gier, które pozytywnie wpłyną na ich rozwój oraz przyszłość.

Wiemy, że płynność poruszania się w nowych technologiach ułatwia codzienne życie, a także staje się obligatoryjną umiejętnością wymaganą przez pracodawców. Już dzisiaj znajomość języka angielskiego czy obsługi komputera nie wyróżnia na rynku pracy. To umiejętności, które po prostu trzeba posiadać. Zupełnie jak pisanie czy czytanie. Podobny trend widać w branży programowania. Praktyczna wiedza z zakresu kodowania jest i będzie potrzebna nie tylko w działach IT czy firmach tworzących zaawansowane aplikacje. Narzędzia fizyczne i wirtualne, które otaczają nas od lat, jak np. sterowniki w pralkach, na lodówkach, kasy fiskalne, bankomaty, e-kalendarze, aplikacje do rezerwacji, media społecznościowe, aplikacje ułatwiające kontrolę rodzicielską w Internecie i wiele innych, powstały przy współpracy programistów. A liczba narzędzi i obszarów, do których potrzebne jest wsparcie programistyczne wciąż rośnie.

Gry komputerowe stanowią jedynie jeden z wielu obszarów, w których programowanie jest wykorzystywane. Jak uniknąć cyfrowe analfabetyzmu?

Dodatkowe zajęcia dla dzieci, które wnoszą coś więcej niż radość

Zajęcia dla dzieci w naszej szkole programowania dla dzieci w Siedlcach to sposób na zapewnienie pociechom nowoczesnej i atrakcyjnej rozrywki, a jednocześnie kształtowanie w nich skupienia uwagi, cierpliwości, chęci i umiejętności mierzenia się z wyzwaniami, rozwiązywania problemów i celebrowania sukcesów. Dbamy o to, aby zajęcia dla dzieci były ciekawe, angażujące, zrozumiałe i edukacyjne. Głęboko wierzymy, że satysfakcja dziecka jest jego największym motywatorem do jeszcze większego zaangażowania, realizacji marzeń i stawiania sobie ambitnych celów. Dlatego forma zajęć i komunikacja z młodzieżą jest dla nas ważna. Dbamy o atmosferę szacunku, życzliwości, pracy zespołowej i samodzielnej. Tak, aby dzieci wyniosły 100% wiedzy, umiejętności, radości i zadowolenia ze spędzonego u nas czasu. Wybraliśmy edukację, bo ona jest przyszłością rozwoju każdego człowieka, w każdym obszarze życia. Wybraliśmy edukację dzieci, bo zasługują na to, aby wyposażyć je we wszystkie możliwe narzędzia i możliwości. Stawiamy na zajęcia dla dzieci z programowania, bo to nasza pasja i wiemy, jak bardzo brak cyfrowych kompetencji, może ograniczyć poziom i jakość życia.

Cyfrowych kompetencji w XXI wieku uczymy się od małego

Żyjemy obecnie w świecie, w którym większość funkcji naszego codziennego życia odbywa się online. Nie wyobrażamy sobie życia bez jedzenia, schronienia i ubrania, tak samo trudno jest w pełni funkcjonować w społeczeństwie bez używania technologii cyfrowych. Czym dokładnie są kompetencje cyfrowe i jak wspierać ich rozwój wśród najmłodszych? Nauczanie dzieci umiejętności cyfrowych jest bardzo ważne. Dzieci muszą być w stanie zrozumieć technologię, której używają, aby móc z niej bezpiecznie i efektywnie korzystać. Umiejętność cyfrowa to nie tylko aktualizowanie Facebooka, instalowanie gry czy nawet bycie Youtuberem. Umiejętność cyfrowa oznacza rozumienie technologii i właściwe jej używanie. W tym bezpieczne poruszanie się po Internecie, wybieranie właściwych gier, kultura w Internecie, ochrona danych osobowych, ale także łatwość w nawigacji, poznawania nowych narzędzi oraz ich tworzenia.

zajęcia z programowania dla dzieci

W tym miejscu zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami o tym, czy kierować się wybierając gry komputerowe dla dziecka.

Zajęcia dla dzieci w szkole programowania dla dzieci w Siedlcach uczą kompetencji cyfrowych i nie tylko

Umiejętności cyfrowe to m.in. sprawne i skuteczne poruszanie się po stronie internetowej, wysyłania wiadomości e-mail, wyszukiwanie informacji czy korzystanie z mediów społecznościowych. Ale także głębsze zrozumienie otaczającej nas technologii. Na naszych zajęciach dzieci uczą się umiejętności związanych z oprogramowaniem, co w przyszłości pomoże im samodzielnie tworzyć strony internetowe i aplikacje, gry, blogi. Zajęcia dla dzieci wykorzystują przede wszystkim popularną grę Minecraft, aby na tej fali motywacyjnej, jaką jest młodzieżowa rozrywka, uczyć ich tworzenia światów wirtualnych i przedstawiać etapy, jakie są konieczne do osiągnięcia celu np., powstania gry.

czy wiesz, że…

Kompetencje cyfrowe to nie tylko wiedza z zakresu bieżących narzędzi czy umiejętność obsługi poczty e-mail, ale także predyspozycje do naturalnego i szybkiego poruszania się w nowych technologiach. Sprawny research, łatwość w obsłudze nowych urządzeń, zdolność do rozumienia nowych funkcji i interfejsów.

Tak, jak niektórzy ludzie mają łatwość w nauce języków obcych lub rozumienia zawiłych matematycznych zagadnień, tak samo kompetencje cyfrowe są dla jednych prostsze, niemal naturalne do pozyskania, a dla innych jest to nauka od podstaw, która wymaga sporego zaangażowania. Dlatego warto dbać o rozwój kompetencji cyfrowych naszych dzieci, aby ułatwić im funkcjonowanie w obecnych i przyszłych czasach. Wierzymy, ze najlepszym sposobem jest łącznie przyjemnych i ciekawych dla dzieci aktywności z nauką. Na naszych całorocznych zajęciach dla dzieci w szkole programowania Mindcloud, które obejmują kompleksowy program nauki programowania z Minecraftem, dzieci uczą się nie tylko samego kodowania, ale pozyskują głębokie zrozumienie możliwości cyfrowych, a także pozyskują niezbędne umiejętności miękkie: koncentracja, cierpliwość, skupienie, praca zespołowa, zdolność do rozwiązywania problemów, analiza ciągu przyczynowo-skutkowego, przewidywanie konsekwencji i wiele innych.

Wiemy, jak wiele nauka programowania może wnieść w życie człowieka dziś i w przyszłości, dlatego cieszymy się z naszej pracy i nie możemy się doczekać każdych kolejnych warsztatów. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą koniecznie sprawdźcie co oferujemy w cyklu całego roku szkolnego tutaj. Organizujemy też urodziny, zajęcia letnie, warsztaty okazjonalne, które są świetną rozrywką i możliwością sprawdzenia, czy Twoje dziecko złapie kodowego bakcyla.

SPRAWDZAM OFERTĘ

klik->