Zajęcia dodatkowe dla dzieci w 2021 roku

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dzieci w roku szkolnym 2021/2022? I dlaczego wprost zachęcamy do rozważenia nauki programowania? Powodów jest wiele, ale szczególnie ostatni rok pokazał w skali globalnej, że szeroko pojęta biegłość cyfrowa to już nie kompetencje przyszłości, ale teraźniejszości. A przecież chcemy, aby nasze dzieci rozumiały otaczającą ich rzeczywistość i jak najlepiej korzystały z narzędzi do kreowania dla siebie i innych lepszego jutra.

Programowanie nie tylko dla dzieci wydaje się skomplikowane, prawda? Myśl o tym, może kojarzyć się na przykład z nauką zupełnie nowego języka! Dlatego proponowanie dzieciom, aby uczyły się na przykład tworzyć aplikacje, samo w sobie jest mało atrakcyjne i odstraszające. Na szczęście dziś mamy narzędzia, które w fascynujący dla dziecka sposób wprowadzają go do dogmatycznego świata programistów. Sprawdź, na czym polegają nasze zajęcia dodatkowe dla dzieci w szkole programowania MindCloud Siedlce i przekonaj się, że warto spróbować! Już 30 maja będziesz mieć okazję uczestniczyć wraz z dzieckiem na lekcji pokazowej.

Już teraz zarezerwuj miejsce klikając w tutaj -> link i przekonaj siebie do jakości naszych zajęć. Pokaż dziecku ważny świat programowania w ciekawy sposób.

zajęcia dodatkowe dla dzieci Siedlce

W bogatej ofercie zajęć pozaszkolnych dla dzieci w Siedlcach oferujemy nie tylko pełen program nauki programowania w świcie Minecraft, ale także przyjazne dla dzieci dodatkowe formy spędzania wyjątkowych dni: urodziny z Minecraftem , Ferie, Półkolonie. Całą ofertę znajdziesz w naszym sklepie -> tutaj

Czym się kierować wybierając zajęcia dodatkowe dla dzieci?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to sposób na kreatywnie i mądrze spędzony wolny czas. Jako rodzice chcemy, aby nasze pociechy czerpały z życia, rozwijały swoją ciekawość świata, kształciły się i zdobywały różnorodne doświadczenia. W tym wszystkim pomagają popołudniowe lub weekendowe zajęcia dla dzieci. Czym kierować się przy wyborze właściwych zajęć pozaszkolnych? Przede wszystkim osobistymi predyspozycjami i zainteresowaniami dzieci. Trudno wyobrazić sobie pełnego energii chłopca, największego fana Lewandowskiego na podwórku, występującego w balecie, prawda? Raczej będzie on chętnym uczestnikiem zajęć sportowych na orliku. Zajęcia z programowania dla dzieci ucieszą więc tych, którzy chętnie rozwiązują zagadki, lubią wyzwania, interesują ich zasady działania różnych mechanizmów, lubią nowe technologie i gry. Jednocześnie nie oznacza to, że nauka programowania to nie są dobra zajęcia dodatkowe dla dzieci nieśmiałych, wrażliwych, rzadziej podejmujących inicjatywę czy niecierpliwych. 

Niestety wśród rodziców, często panuje przekonanie, że nauka programowania jest dla dzieci starszych, uzdolnionych matematycznie, cierpliwych. Wynika to z braku wiedzy na temat tego, jak prowadzane są zajęcia oraz tego, co wnoszą w życie dziecka. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany poziom nauczania do możliwości dziecka pomoże mu udoskonalić zdolność skupienia uwagi, a także komunikacji, cierpliwości i logicznego myślenia.

zajęcia dodatkowe dla dzieci Siedlce

Wybierając zajęcia dodatkowe dla swojego dziecka weź pod uwagę

  • Jego zainteresowania

O tym pisaliśmy w pierwszym akapicie. Warto też przeanalizować ofertę zajęć pozaszkolnych w okolicy wraz z dzieckiem i porozmawiać z nim, w czym widzi się najbardziej.Mocne strony i obszary wymagające wsparcia.

  • Dodatkowe korzyści, jakie dziecko może wynieść z wybranej aktywności.

Wybierając zajęcia dodatkowe dla dzieci, ważne jest, aby określić, co chcecie osiągnąć np. dobrą zabawę, nawiązywanie nowych przyjaźni, rozwijanie zainteresowań, wspieranie kompetencji szkolnych, poznawanie przyszłościowych umiejętności, wspieranie pasji, kształtowanie cierpliwości itd.

  • Dostępność w okolicy, organizację czasu i styl życia rodziny.

Upewnij się, że wybrane zajęcia dają dziecku wystarczająco dużo czasu na inne aktywności, jak czas z rówieśnikami, lekcje, rozrywkę, odpoczynek, czas z rodziną. Dla jednych najlepszą opcją są zajęcia jeden raz w tygodniu np. w soboty, a dla innych 3 razy w tygodniu po godzinie. Jedna rodzina będzie preferowała zajęte weekendy, inna wolne. Wybierając rozwijające zajęcia dodatkowe dla dzieci warto też wziąć pod uwagę ich tryb i jakość, czy w podanym czasie dziecko faktycznie pozyska oczekiwane rezultaty?

  • Opinie innych rodziców i dzieci

Czy może być lepsza rekomendacja od spełnionych dzieci i zadowolonych rodziców?

Chcesz wiedzieć więcej na temat nauki programowania dla dzieci? śledź na na Facebooku i zaglądaj na naszego EduBloga, gdzie cyklicznie dodajemy artykuły poszerzające świadomość na temat wartości programowania od najmłodszych lat.