TO SZKOŁA PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Robot

W MindCloud uważamy, że programowanie to język przyszłości. Naszą misją jest przygotowanie najmłodszych do mądrego i świadomego korzystania z nowych technologii.

Zajęcia z programowania dla dzieci w MindCloud to nauka myślenia abstrakcyjnego przez gry i zabawę. Kursy zostały opracowane przez pedagogów przy wsparciu ekspertów tematycznych. Specjalizujemy się w wykorzystaniu gry Minecraft w edukacji – poprzez specjalnie opracowane misje edukacyjne rozbudzamy potencjał i możliwości intelektualne naszych uczniów.

Robot

O NAS

Szkoła programowania prowadzi zajęcia stacjonarne w budynku klimatyzowanym w przy ulicy Starowiejskiej 29 na pierwszym piętrze. Posiada 3 sale zajęciowe, małą szatnie, poczekalnie dla rodziców, sekretariat i pomieszczenie trenerskie. Ponad 100 metrów kwadratowych jest dostępne dla dzieci w nowym budynku, specjalnie zaadaptowanym pod potrzeby szkoły. Prowadzimy także zajęcia edukacyjne w szkole STO, przy ulicy Mireckiego w pracowni komputerowej. Ze szkołą STO współpracujemy od lat, jest to bardzo udana współpraca. Pani Dyrektor szkoły to wspaniała osoba. Prowadziliśmy także lekcje programowania w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej, SP nr 11 przy ulicy Wiśniowej, Zespole Oświatowo Wychowawczym w Białkach koło Siedlec, Szkoła Podstawowa w Skórcu.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Najlepsi w Polsce

Jesteśmy jedynym w kraju partnerem Minecraft w Edukacji certyfikowanym przez Microsoft, zdobyliśmy nagrody w konkursach Innovation 2017 oraz Nakręć się na biznes.

Microsoft in Education Global Trainsing Partner

Wysoka jakość

Metodyka zajęć jest w całości opracowana i przetestowana przez nasz zespół dydaktyków.

Podręczniki dla uczniów

Każdemu uczestnikowi zapewniamy podręcznik z ćwiczeniami, segregator, upominki i dyplomy.

Certyfikowani trenerzy

Aby zostać trenerem MindCloud trenerzy muszą przejść szkolenie i zaliczyć test wiedzy, są sprawdzani także pod kątem umiejętności pedagogicznych.

Materiały wideo

Do naszych zajęć przygotowaliśmy także dodatkowe materiały YouTube dla chętnych do samodzielnej pracy domu.

Dwóch trenerów

Każde dziecko otrzymuje dużą ilość wsparcia ze strony prowadzących, których jest dwóch podczas zajęć

Małe grupy

Do 12 osób w grupie podczas zajęć, każde dziecko pracuje z własnym komputerem oraz podręcznikiem

Blisko

Zajęcia o ośrodku lub w twojej szkole. Bez dojazdu. Po lekcjach.

FILM Z UDZIAŁEM DZIECI

DLACZEGO WARTO?

Dlaczego chcecie by wasze dzieci się uczyły programowania? Nauka programowania jest jak nauka języka angielskiego. Aby porozumieć się z obcokrajowcami należy poznać angielski. Aby porozumieć się z komputerami należy poznać język programowania. Bez znajomości podstaw programowania, nie możemy swobodnie się poruszać w skomputeryzowanym świecie przyszłości, jury już tera puka do naszych drzwi. 

Nie trzeba wyjechać za granicę by rozmawiać w języku komputerów, to komputery przyjechały do nas, i wypełniają nasze codzienne życie, smartfony, tablety, inteligentne domy, sterowniki, sztuczna inteligencja.

Jako edukacyjny partner Microsoftu wykorzystujemy grę Minecraft do nauki programowania. Dzieci nie bawią się układanie domków, ale przeżywają przygodę edukacyjną zmuszającą do nauki matematyki, logicznego myślenia, geometrii, czytania, nauki słów języka angielskiego. Ale przede wszystkim podstaw programowania jak pętla lub warunek.

PODRĘCZNIK

Dzieci otrzymują skoroszyt oraz podręcznik w formie wkładek na każdych zajęciach. Zajęcia z podręcznikiem są elementem każdych zajęć. Zajęcia mają różne etapy, bez komputera z podręcznikiem, mapy edukacyjne indywidualne oraz praca grupowa na serwerze lokalnym edukacyjnym i bezpiecznym.

BEZ OCEN

Dzieci otrzymują kartę postępów i są motywowane do pracy przez przyznawanie im nagród w formie naklejek, za różne wykonane zadania. Nie stawiamy stopni, sprawdzamy obecność, sprawdzamy wiedze na testach online, rodzice są zapraszani na każdych zajęciach na podsumowania.

STAŁA CENA

Umowa o naukę podpisywana jest na cały rok szkolny, na 28 spotkań po 2 godziny lekcyjne 45 minutowe. Razem w roku 56 godzin lekcyjnych. Jeżeli spotkanie się nie odbędzie z powodu święta np. 1 Maja, jest przesuwane na następny tydzień i kurs się wydłuża, a ilość godzin przepracowanych pozostaje stała 56. Rodzic i dziecko nie traci ani godziny. Umowa jest płatna w 7 równych stałych ratach.  

ODRABIANKI

Dziecko nieobecne na zajęciach może uczestniczyć w odrabiance bezpłatnej. Ma do wyboru uczestniczyć w zajęciach innej grupy lub gdy to nie możliwe odrabiać na spotkaniu jeden na jeden z trenerem.

GWARANCJA

Kupując kurs przez sklep Internetowy, rodzic ma prawo odstąpienia umowy w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny i otrzymuje zwrot 100% wpłaty. W ciągu całego roku szkolnego, rodzic ma prawo wypowiedzieć umowę pisemnie, z zachowaniem jednego pełnego miesiąca kalendarzowego.

Mapa Polski
Mapa Polski przedstawia punkty w których znajdują się inne ośrodki mindCloud

ZESPÓŁ SIEDLECKI

Damian
Trener Metodyk

DAMIAN RYBCZONEK

Eryk Kalacinski
Trener

ERYK
KALACIŃSKI

Sekretariat

MAGDA
STASIAK

Daniel
Trener

DANIEL
JÓZEFIUK

CERTYFIKATY TRENERÓW

Trenerzy w Siedlcach, zanim rozpoczęli pracę dydaktyczną z dziećmi, musieli skończyć kurs trenerski w Warszawie organizowany przez centralę. W ramach kursu trenerzy poznali wszystkie aspekty edukacji dzieci na naszych zajęciach, zapoznali się z materiałem zajęciowym. Kurs warszawski był zakończony egzaminem końcowym, który wszyscy zdali. Następnie, ośrodek siedlecki zorganizował dodatkowe zajęcia warsztatowe dla naszych trenerów w wymiarze 3 dni. Zdjęcia Certyfikatów zamieszczone są poniżej. Niżej są dyplomy uznania, które trenerzy otrzymali od Microsoft, za ukończenie kursów online o różnej tematyce.

JAK DOJECHAĆ?


Wyświetl większą mapę

GODZINY PRACY

Sekretariat czynny od 15:30 do 18:30 od poniedziałku do piątku, w pierwszą sobotę miesiąca od 10:15 do 16:15.

PolishUkrainian