Całodniowe Półkolonie z obiadem restauracyjnym dla dzieci 7-11 lat to cztery turnusy tygodniowe z dwoma tematami: “Hollywood” oraz “Dookoła świata”

Terminy półkoloni

DataNazwa TurnusuWiek
27/06-01 Lipca 2022T1 – Polscy Wynalazcy (link zewn.)6-10 lat
04-08 Lipca 2022T2 – Niewyjaśnione Zagadki Ziemi (link zewn.)6-10 lat
11-15 Lipca 2022T3 – Hollywood7-11 lat
18-22 Lipca 2022T4 – Dookoła świata7-11 lat
25-29 Lipca 2022T5 – Polscy Wynalazcy (link zewn.)6-10 lat
01-05 Sierpnia 2022T6 – Hollywood7-11 lat
08-12 Sierpnia 2022T7 – Dookoła świata7-11 lat

Zapraszamy na półkolonie z MINECRAFT

Półkolonie realizujemy od poniedziałku do piątku. Zapewniamy całodzienną opiekę pod okiem doświadczonych instruktorów (uprawnienia wychowawców kolonijnych). Pracujemy w małych grupach. Realizujemy około 2h zajęcia przy komputerze, zajęcia plastyczne, techniczne i sportowe oraz wyjścia. Zapewniamy obiad restauracyjny dwu daniowy. Nasi uczestnicy są ubezpieczeni, półkolonie zgłaszamy do Kuratorium Oświaty przy Ministerstwie Edukacji i Nauki.

weronika i damian

Oferta Turnusów Półkolonie 2022

Turnus temat: Hollywood

Półkolonie Hollywood

Dzień 1:

66 milionów lat temu wszystkie dinozaury wyginęły, lecz my, ludzie od setek lat dążyliśmy do tego, aby przywrócić je do życia. W końcu się udało! Udaj się w niebezpieczną podróż po ośrodku badawczym “JurassicLab”. Odkryj tajemnice i przygotuj się na spotkanie z ogromnymi przyjaciółmi! Starożytna księga zwana DinoPedią podpowie Ci jak stworzyć własną armię dinozaurów.

Dzień 2:

Po paru latach badań nad dinozaurami w końcu udało się osiągnąć oczekiwany efekt. Naukowcy stworzyli pierwsze jaja dinozaurów. Co tak właściwie jedzą te wielkie gady? Czy musimy wysiadywać ich jajka, aby się wykluły? Stwórz swoją własną hodowle dinozaurów, zbieraj składniki niezbędne do ich karmienia, naucz się je dosiadać i odkryj sekret legendarnego jajka!

Dzień 3:

Świat przewrócił się do góry nogami. Został opanowany przez złoczyńców i potwory, którzy nękają zwykłych obywateli. Stań się super bohaterem, obroń bezbronnych ludzi. Wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy odbudujcie bazę super bohaterów. Odkryj zagadkę Batmana, uratuj Supermana i odbuduj pokój na świecie. Tylko ty możesz tego dokonać, możemy na ciebie liczyć?

Dzień 4:

Mój drogi przyjacielu! Tęskniłem za tobą. Imperium wykryło naszą nowo wybudowaną bazę na księżycu. Jesteśmy ostatnią nadzieją na pokój w tym intergalaktycznym świecie! Zbuduj swój statek, naucz się korzystać z teleportów, zbierz swoich przyjaciół i wyruszcie w podróż, której na pewno nie zapomnicie. NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ!

Dzień 5:

Każda legenda ma w sobie odrobinę prawdy. Dawno temu czarnoksiężnik noszący imię “Merlin” sprowadził na ten świat ogromne, latające bestie, które ludzie nazwali smokami. Przez setki lat starali się je oswoić. Zarówno ludy zamieszkujące jungle jak i Ci, którzy budowali ogromne zamki nauczyli się hodować te ogromne ptaki. Stwórz swój wymarzony świat, gdzie wraz z przyjaciółmi poznacie prawdziwy smak przygody i modyfikacji! Liczba miejsc na serwerze jest ograniczona!

DataNazwa Turnusu
11-15 Lipca 2022T3 – Hollywood
01-05 Sierpnia 2022T6 – Hollywood

Co powiedziały dzieci o Półkoloniach Minecraft 2021?

Turnus Temat: Dookoła świata

Półkolonie dookoła świata

Dzień 1:

 Naukowcy opracowali portal, który pozwala przenosić ludzi w przestrzeni i w czasie. Jesteście eksperymentalnym zespołem, wybranym do przetestowania portalu. Aby bezpiecznie wrócić do swoich czasów i domów, będziecie musieli wykonać misje, których opisy znajdują się na drogowskazach. Brama portalu znajduje się na najniższym poziomie piramidy faraona Matemaksa i  tam rozpoczyna się Wasza przygoda. 

Dzień 2:

Tak, jak zapowiadaliśmy wczoraj, naukowcy opracowali portal, który pozwala przenosić ludzi w przestrzeni i w czasie. Po udanej pierwszej misji zespołu i przetestowaniu portalu, zostajecie poddani kolejnej próbie.  Aby bezpiecznie wrócić do swoich czasów i domów, będziecie musieli wykonać misje, których opisy znajdują się na drogowskazach. Dzisiaj brama portalu znajduje się w Chinach, w restauracji Nagai Kitsune z kuchnią orientalną.

Dzień 3:

Szczęśliwie udało Wam się rozwiązać wszystkie zagadki czekające na Was w Azji i mogliście bezpiecznie wrócić do bazy. Naukowcy zmartwieni tym, że moduł przenoszenia w czasie podczas ostatniej podróży zadziałał słabo postanowili wymontować go i zrobić aktualizację oprogramowania. Wybrakowanym wehikułem możecie zatem przenieść się tylko w przestrzeni. 

Dzień 4:

Kolejny dzień zmagań z portalem, który przenosi nas w czasie i przestrzeni. Dziś skupiamy całą swoją energię na tym, by udało się przenieść za ocean do Ameryki Północnej i zasmakować życia na Dzikim Zachodzie. Bramę portalu tym razem umieszczono w małym miasteczku westernowym New Craft. Przybyłeś tu, by kupić ziemię i zacząć na niej uprawiać kukurydzę lub hodować konie i krowy.

Dzień 5:

Nasz wehikuł z powodu wielkich kalifornijskich upałów zepsuł się i utknął w Ameryce Północnej. Nie możemy liczyć na to, że uda nam się z niego jeszcze skorzystać. Majowie/Aztekowie/Kolumbia/architektura 

wycinanki na stole
DataNazwa Turnusu
18-22 Lipca 2022T4 – Dookoła świata
08-12 Sierpnia 2022T7 – Dookoła świata

Co powiedziały dzieci o Półkoloniach Minecraft 2021?

Przykładowy Plan dnia półkolonie dla dzieci Siedlce

GodzinaCo będzie?
745-900Przyprowadzanie dzieci
830-900Drugie śniadanie (1)
900-1100Zajęcia MINECRAFT
1100-1200Zajęcia dydaktyczne (2)
1315-1400Obiad dwudaniowy z kompotem
1400-1600Zajęcia dydaktyczne (2)
1600-1615Odbieranie dzieci
1600-1630Dezynfekcja lokalu i zamykanie

1) Dzieci zabierają z domu drobny poczęstunek np. kanapkę, jabłko, jogurt pitny, etc…
2) Szczegółowy plan zajęć dydaktycznych rodzice dostają wydrukowany przed rozpoczęciem półkolonii.

Co powiedziały dzieci o Półkoloniach Minecraft 2021?

PolishUkrainian