about

Informacje organizacyjne

Jak przebiegają półkolonie, co zapewniamy i co w sytuacji utrzymującej się epidemii?

Na nadchodzące wakacje proponujemy dwa rodzaje aktywności – półkolonie (całodniowe) oraz warsztaty (po kilka godzin dziennie).

  • Półkolonie realizujemy w trybie pięciodniowym od poniedziałku do piątku. Zapewniamy całodzienną opiekę pod okiem doświadczonych instruktorów (uprawnienia wychowawców kolonijnych). Pracujemy w kameralnych grupach.

Na półkoloniach w trakcie dnia realizujemy zajęcia przy komputerze (ok. 1,5h), zajęcia plastyczne, techniczne i sportowe oraz wyjścia na różnorodne atrakcje sportowe i kulturalne. W trakcie półkolonii zapewniamy wyżywienie. Nasi uczestnicy są ubezpieczeni,  półkolonie zgłaszamy do Kuratorium Oświaty.

  • Zajęcia warsztatowe to spotkania po kilka godzin dziennie. Podczas zajęć dzieci mają zazwyczaj dwa bloki zajęć tematycznych po 1,5h każdy.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju, przygotowujemy się też na sytuację, w której nie będziemy mogli spotkać się na żywo. Jeżeli zajdzie taka konieczność, zajęcia wakacyjne będziemy realizować zdalnie. Szczegóły ewentualnej zdalnej realizacji zajęć pojawią się w opisach konkretnych terminów – każdy ośrodek może to zrobić nieco inaczej. Wszystkie zapisane już osoby powiadomimy o tym mailowo, będzie można też zrezygnować z pełnym zwrotem zaliczki.

Co się będzie działo?

kursy-ikona-polkolonie-100x100

Dookoła Świata

Na zajęciach czeka nas Minecraftowa podróż pełna zabawy i nauki. Podczas wycieczek w odległe rejony świata zapoznamy się z różnymi kulturami, dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat ich historii, będziemy rozwiązywać liczne zagadki. Nie zabraknie też wspólnej gry na Minecraftowym serwerze i zadań grupowych. To będzie prawdziwa podróż życia!

rajska-wyspa

Rajska wyspa

Przeżyjmy razem niezapomnianą przygodę w otoczeniu egzotycznej roślinności, zwierząt i zagadek! Podczas Wakacji na Minecraftowej Rajskiej Wyspie spędzimy czas przy ognisku, pod palmami, zbudujemy własny kurort, poznamy niezwykłą, pełną zawiłości historię pewnego naukowca… Dowiemy się również jak wypoczywać w sposób wartościowy i bezpieczny.

kurs-ikona-kosmos-100x100

Ale Kosmos!

Czeka nas Minecraftowa, międzyplanetarna przygoda! Na początku będziemy musieli przygotować się do lotu w kosmos dowiadując się o możliwościach i niebezpieczeństwach, konstruując rakietę, zbiorniki z tlenem i inne niezbędne sprzęty. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu oderwiemy się od Ziemi i zbadamy to co na co dzień widzimy nad sobą! Polecimy rakietą w kosmos i zbudujemy własne bazy kosmiczne na Księżycu i Marsie, odwiedzimy asteroidy, urządzimy wyścigi łazików na Marsie, poszukamy obcych, minecraftowych cywilizacji w odmętach galaktyki. Będzie się działo! A innymi słowy – Ale Kosmos!

Szczegóły, terminy i zapisy

Szczegółowy program półkolonii, miejsce realizacji oraz ceny znajdziesz po wejściu do sklepu online.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MCS Tomasz Kalinowski, ul. Starowiejska 29, 08-110 Siedlce, NIP 5832207263. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.